اطلاعات فنی

مزایای استفاده از لباس نوزاد لوپتو:

1- نرم و لطیف بودن: لباسهای تولید شده از پارچه های پنبه ای بسیار نرم و لطیف است و مو جب ایجاد حس آرامش و راحتی هنگام استفاده می گردد.
2- قدرت بالای جذب آب: پارچه های پنبه ای قدرت جذب آب بالایی دارند و آن هم به دلیل ساختار مولکولی الیاف پنبه است. این ویژگی سبب شده الیاف پنبه، عرق بدن را جذب کند، هوا از بین الیاف عبور کند و گرما به طور طبیعی از بدن خارج شود و در نتیجه حس خنکی به وجود آید که این امر باعث عدم ایجاد حساسیت و رشد باکتری ها و قارچ ها میشود.این ویژگی باعث شده است که الیاف پنبه ای بهترین پارچه برای لباس های نوزادان محسوب شود در حالی که الیاف دیگر مثل پلی ایستر چنین ویژگی ندارند.
3-عایق حرارتی:  پارچه پنبه ای حرارت را مانند یک عایق کنترل میکند و بدن را در تابستان سرد و در فصل زمستان گرم نگه میدارد، بنابراین جهت استفاده در تمامی فصول سال مناسب است.
 

چگونگی نگهداری از لباس های پنبه ای:

پارچه پنبه ای از پارچه های محبوب و ارگانیک در دنیاست و مثل هر پارچه دیگری خواص و ویژگی های خاص خود را دارد.
با توجه به این که تولیدات لوپتو از پارچه های صد در صد پنبه تهیه شده است، لازم دانستیم در اینجا نحوه نگهداری از لباسهای پنبه ای را توضیح دهیم:
1- لباس های پنبه ای را در دمای 30 درجه بشویید و اگر خواستید با دست بشویید، 20 تا 30 دقیقه آن را در آب و صابون بخیسانید و سپس بشویید.
2- اجازه دهید لباس به صورت عادی خشک شود. بهتر است لباس را در سایه پهن کنید و از پهن کردن در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
3- از اتو کردن بیش از حد لباس اجتناب کنید، اینکار عمر لباس را کمتر میکند.